ZESPÓŁ

Magda Jungowska 
Fundator, Prezes Zarządu

Program karmienia małp i psów Stupy Swayambhu
Akcja „Plecak z wyprawką” w jednej z wiosek w Nepalu
Magda z Babu oraz podopiecznymi w domu dla niepełnosprawnych dzieci New Life Nepal w Kathmandu

Urodzona w 1986 roku. Absolwentka psychologii społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Studiowała filozofię buddyjską w Międzynarodowym Buddyjskim Instytucie Karmapy (KIBI) w New Delhi (Indie) w latach 2012-2016. Pierwszy raz przyjechała do Nepalu w 2011 roku, na stałe przeprowadziła się w 2016 roku.

Od pierwszej krótkiej wizyty w 2011 roku, Magda zainteresowała się Nepalem, szczególnie Stupą Swayambhu.

Dużo bliższy związek z Nepalem Magda nawiązała po trzęsieniu ziemi w 2015 roku. ?Wyjechałam z Nepalu do Kalimpongu dwa dni przed trzęsieniem. Wróciłam 10 dni później, żeby pomagać jak tylko było można?. W tamtym okresie Magda współpracowała prywatnie z przyjaciółmi, organizując wyjazdy do wielu wiosek nepalskich z niezbędną pomocą. Zaczynając od dostaw jedzenia, materacy do spania, budowania tymczasowych schronień dla ludzi. 

?To był okres w którym wytworzyła się pewnego rodzaju dużo bliższa więź z ludźmi. To było niesamowite, jechać do wioski przez wiele godzin, spotkać się z ludźmi którzy stracili wszystko, poza nadzieją i wdzięcznością za jakąkolwiek pomoc?

W kwietniu 2017 roku Magda zdecydowała kontynuować wsparcie i projekty w Nepalu oficjalnie. W ten sposób została zarejestrowana fundacja White Grain. Szczególnie związana jest z klasztorem buddyjskim na wzgórzu Swayambhu, który został zniszczony w trakcie trzęsienia ziemi. Dzięki Fundacji White Grain Magda zorganizowała klasę, nauczycieli, wsparcie zdrowotne dla mnichów klasztoru, którzy przez lata mieszkali tymczasowo w pobliskim instytucie.

Tłumaczka wykładów buddyjskich z języka angielskiego oraz książek z naukami o buddyzmie. Pierwsze wydane tłumaczenie: Ścieżka do Przebudzenia: Siedmiopunktowy trening umysłu prowadzący do oświeconego i szczęśliwego życia, autorstwa buddyjskiego mistrza Szamara Rinpocze.

Fotograf i grafik z zamiłowania.

ZESPÓŁ WSPIERAJĄCY W POLSCE:

Magda mieszkając w Polsce zajmowała się sprzedażą, marketingiem oraz szkoleniami w branży medycznej, implantologii oraz chirurgii stomatologicznej.
W 2021 przeprowadziła się do Kathmandu w Nepalu gdzie mieszkała przez rok. W tym czasie współpracowała z Nimsdai Foundation, koordynując projekt BIG Mountain Clean Up, który miał za zadanie znieść jak największą ilośc śmieci z wyższych obozowisk Everestu w sezonie wiosennym 2021. Praca wiązała się rownież z zebraniem informacji na temat recyclingu w Kathmandu, co pozwoliło lepiej zrozumieć problem śmieciowy w Nepalu.
W tym czasie rownież zaangażowała się prywatnie w pomoc i wsparcie charytatywne w kilku miejscach do których dotarła sama poznając lokalną społeczność. I tak jej drogi skrzyżowały się z Biną, Sachina i Jatinem (dla których organizujemy zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów edukacji) New Life Nepal, Fundacje Udana oraz dom dziecka prowadzony przez Anju.

Magda z pasji do gór, która wyrosła w niej dorastając w Tatrach w Zakopanem zaczęła wspinać się w Himalajach. W ciagu 1.5 roku weszła na Ama Dablam 6812m, Lhotse 8516m, Mount Everest 8848,86m oraz uczestniczyła w ekspedycji na Manaslu.

Magdalena Madej
Członkini honorowa, doradztwo, koordynacja zbiórek dla dzieci  Nepalu.

Magdalena Madej w Nepalu z zaprzyjaźnioną Biną i jej dziećmi.
Magdalena na szczycie najwyższej góry świata Mount Everest wiosną 2023

ZESPÓŁ WSPIERAJĄCY W NEPALU:

Rajendra Lal Manandhar – doradztwo, koordynacja współpracy z lokalnymi urzędami.

Rabgye Gurung – współpraca w organizacji edukacji mnichów klasztoru KRMV