Co robimy

Główne cele naszej działalności skupiają się na obszarach:

EDUKACJA

Wspieramy naukę dzieci klasztoru Karma Raja Maha Vihar na Swayambhu, który został zniszczony podczas trzęsienia ziemi w Nepalu w kwietniu 2015 roku. Dzieci pochodzą zazwyczaj z biednych rodzin wiejskich lub są sierotami. Dzieci oraz mnisi klasztoru tymczasowo mieszkają w Instytucie Szar Minub, gdzie została przygotowana klasa.

Co jakiś czas przeprowadzamy akcje ?Plecaki?, wspierające ubogie dzieci z wiosek nepalskich.

ZDROWIE

Zapewniamy opiekę zdrowotną dla dzieci, starszych mnichów klasztoru Karma Raja Maha Vihar,  jak również zaufanym organizacjom wspierającym niepełnosprawne dzieci w Nepalu.

KULTURA

Ochrona kultury buddyjskiej w Nepalu.

ZWIERZĘTA

Ratujemy bezdomne psy, pomagamy w ich adopcji.

Od marca 2020 karmimy codziennie psy i małpy wzgórza Swayambhu


COVID-19 W NEPALU 2021

W odpowiedzi na nagłe pojawienie się drugiej fali zachorowań COVID-19 w Nepalu, Fundacja White Grain podjęła natychmiastowe działania pod koniec marca 2021.

***

Magda Jungowska została zaproszona jako doradca w ośrodku izolacji na Swayambhu. White Grain wspiera ośrodek zapewniając środki na jedzenie, lekarstwa. Dzięki współpracy z Karmapa Healthcare Project, udało się zakupić trzy koncentratory powietrza, oraz maszynę tzw. high flow oxygen.

***

Dzięki wsparciu wielu przyjaciół na program „tlen dla Nepalu”, kupiliśmy w sumie 12 koncentratorów powietrza! Podsumowanie poniżej:

***

Sytuacja jest tutaj dynamiczna! Pojawiło się w Nepalu już wiele koncentratorów powietrza, cylindrów na tlen, ale nie ma gdzie ich napełniać!

Dlatego zaczynamy projekt Oddech dla Nepalu, aby zebrać pieniądze i kupić stację do generowania tlenu!

Więcej informacji na stronie: www.oddechdlanepalu.org.pl !

***

Połączyliśmy również siły współpracą z HAPSA Nepal (Health Advancement Programs in South Asia). Według danych statystycznych, około 80 % przypadków zachorowań na COVID-19 można wyleczyć w domu, posiadając odpowiednie informacje, oraz podstawowe lekarstwa. Wraz z HAPSA stworzyliśmy tzw. zestawy do izolacji domowej, zawierające lekarstwa, termometr, urządzenie do mierzenia poziomu tlenu, oraz ulotki informacyjne. Wiele ludzi w Nepalu nie posiada dostępu do informacji lub tych leków. Koszt jednej paczki do domowej izolacji to około 2000 npr (63pln). W wielu miejscach nepalu jest to średnia miesięcznego wynagrodzenia! 

Dzięki waszemu wsparciu, udało nam się skompletować ponad 800 paczek do domowej izolacji!

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2020

Krótkie podsumowanie graficzne 2019

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2018

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2017