Co robimy

Główne cele naszej działalności skupiają się na obszarach:

EDUKACJA

Wspieramy naukę dzieci klasztoru Karma Raja Maha Vihar na Swayambhu, który został zniszczony podczas trzęsienia ziemi w Nepalu w kwietniu 2015 roku. Dzieci pochodzą zazwyczaj z biednych rodzin wiejskich lub są sierotami. Dzieci oraz mnisi klasztoru tymczasowo mieszkają w Instytucie Szar Minub, gdzie została przygotowana klasa.

Co jakiś czas przeprowadzamy akcje „Plecaki”, wspierające ubogie dzieci z wiosek nepalskich.

ZDROWIE

Zapewniamy opiekę zdrowotną dla dzieci, starszych mnichów klasztoru Karma Raja Maha Vihar,  jak również zaufanym organizacjom wspierającym niepełnosprawne dzieci w Nepalu.

KULTURA

Ochrona kultury buddyjskiej w Nepalu.

ZWIERZĘTA

Ratujemy bezdomne psy, pomagamy w ich adopcji.

Od marca 2020 karmimy codziennie psy i małpy wzgórza Swayambhu

COVID-19 W NEPALU 2021

W odpowiedzi na nagłe pojawienie się drugiej fali zachorowań COVID-19 w Nepalu, Fundacja White Grain podjęła natychmiastowe działania pod koniec marca 2021.

***

Magda Jungowska została zaproszona jako doradca w ośrodku izolacji na Swayambhu. White Grain wspiera ośrodek zapewniając środki na jedzenie, lekarstwa. Dzięki współpracy z Karmapa Healthcare Project, udało się zakupić trzy koncentratory powietrza, oraz maszynę tzw. high flow oxygen.

***

Dzięki wsparciu wielu przyjaciół na program „tlen dla Nepalu”, kupiliśmy w sumie 12 koncentratorów powietrza! Podsumowanie poniżej:

***

Sytuacja jest tutaj dynamiczna! Pojawiło się w Nepalu już wiele koncentratorów powietrza, cylindrów na tlen, ale nie ma gdzie ich napełniać!

Dlatego zaczynamy projekt Oddech dla Nepalu, aby zebrać pieniądze i kupić stację do generowania tlenu!

Więcej informacji na stronie: www.oddechdlanepalu.org.pl !

***

Połączyliśmy również siły współpracą z HAPSA Nepal (Health Advancement Programs in South Asia). Według danych statystycznych, około 80 % przypadków zachorowań na COVID-19 można wyleczyć w domu, posiadając odpowiednie informacje, oraz podstawowe lekarstwa. Wraz z HAPSA stworzyliśmy tzw. zestawy do izolacji domowej, zawierające lekarstwa, termometr, urządzenie do mierzenia poziomu tlenu, oraz ulotki informacyjne. Wiele ludzi w Nepalu nie posiada dostępu do informacji lub tych leków. Koszt jednej paczki do domowej izolacji to około 2000 npr (63pln). W wielu miejscach nepalu jest to średnia miesięcznego wynagrodzenia! 

Dzięki waszemu wsparciu, udało nam się skompletować ponad 800 paczek do domowej izolacji!

Poniżej interaktywna mapa z informacją GDZIE i ILE zestawów do domowej zostało dostarczonych w Nepalu:

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2020

Krótkie podsumowanie graficzne 2019

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2018

Krótkie podsumowanie fotograficzne 2017