Jak pomoc?

WPŁATA NA KONTO BANKOWE

Wpłaty w PLN:
White Grain
16 1090 1014 0000 0001 4938 9151
Santander

WPŁATA PAY PAL

GENERALNA DAROWIZNA

Bezpośrednie wpłaty na konto bankowe pozwolą nam na wykorzystanie funduszy na wykonywaną przez nas działalność.
W tytule przelewu można wpisać „Darowizna na cele statutowe„.

CELE SZCZEGÓŁOWE

KLASZTOR KARMA RAJA MAHA VIHAR

Wspieramy edukację i zdrowie mnichów klasztoru Karma Raja Maha Vihar na Swayambhu w Kathmandu. Klasztor był zniszczony w trakcie trzęsienia ziemi w 2015 roku. Pomagamy również w jego odbudowie.
– Darowizna na cel: KRMV Edukacja (Edukacja dla mnichów klasztoru Karma Raja Maha Vihar na Swayambhu)
– Darowizna na cel: KRMV Zdrowie (Wsparcie zdrowotne mnichów klasztoru Karma Raja Maha Vihar na Swayambhu)

ZDROWIE

EDUKACJA

ZWIERZĘTA

Regularnie wspieramy ponad 100 psów mieszkających na wzgórzach Stupy Swayambhu. Pomagamy bezdomnym, zranionym i chorym psom, szukamy im nowych domów.
Od marca 2020 roku, we współpracy z mieszkańcami Swayambhu, codziennie dokarmiamy wszystkie psy i małpy wzgórza Swayambhu.

– Darowizna na cel: Zwierzęta

Co pewien czas będziemy ogłaszać zbiórkę na konkretny cel, przykładowo, plecaki z wyprawką dla dzieci z wiosek nepalskich. Takie akcje będą ogłaszane na Instargramie oraz stronie facebook.

 

ODDECH DLA NEPALU – PROJEKT ZAKOŃCZONY

Na podstawie wielu danych, oraz rozeznania w sytuacji w Nepalu, postanowiliśmy wraz z Magdą Jończyk i Radkiem Araszkiewiczem zorganizować zbiórkę na zakup szpitalnej stacji do generowania tlenu medycznego.

Dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi, w bardzo krótkim czasie udało nam się zebrać informacje, zbudować stronę, oraz zbiórkę na portalu zrzutka.pl

Więcej informacji o akcji Oddech dla Nepalu:
www.oddechdlanepalu.org.pl
facebook.com/oddechdlanepalu

Dzięki zbiórce na Zrzutka.pl oraz darowiznom przeznaczonym bezpośrednio na konto Fundacji White Grain, udało się zebrać 110 355pln. Całość zebranej kwoty została przewalutowana na platformie banku na kwotę 26 825,22usd, następnie wysłana bezpośrednio na konto Model Hospital w Kathmandu.


COVID 19 – ZESTAWY DO DOMOWEJ IZOLACJI – PROJEKT ZAKOŃCZONY!

Wspieramy oddział izolacyjny pod Swayambhu. Współpracujemy z lokalnymi władzami. Jesteśmy też członkiem grupy Covid Alliance for Nepal, dzięki której na bierząco monitorujemy sytuację w Nepalu wraz ze specjalistami z dziedziny medycyny, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, inżynierami.

Połączyliśmy również siły współpracą z HAPSA Nepal (Health Advancement Programs in South Asia). Według danych statystycznych, około 80 % przypadków zachorowań na COVID-19 można wyleczyć w domu, posiadając odpowiednie informacje, oraz podstawowe lekarstwa. Wraz z HAPSA stworzyliśmy tzw. zestawy do izolacji domowej, zawierające lekarstwa, termometr, urządzenie do mierzenia poziomu tlenu, oraz ulotki informacyjne. Wiele ludzi w Nepalu nie posiada dostępu do informacji lub tych leków. Koszt jednej paczki do domowej izolacji to około 2000 npr (63pln). W wielu miejscach nepalu jest to średnia miesięcznego wynagrodzenia!

Dzięki waszemu wsparciu, udało nam się skompletować ponad 800 paczek do domowej izolacji!

Bardzo prosimy o dalsze wpłaty na cel walki z pandemią COVID-19 w Nepalu.

SWAYAMBHU JEDZENIE – PROJEKT ZAKOŃCZONY

W związku z trwającym od miesięcy lockdownem w Nepalu spowodowanym COVID-19, wielu ludzi ma problemy finansowe w związku z brakiem możliwości jakiejkolwiek pracy. Dotyka to szczególnie ludzi pracujących na tzw. dniówkach (wypłacie za dzień pracy).

 

Od kwietnia 2020 staramy się wspierać tych najbardziej potrzebujących, zapewniając podstawowe paczki z jedzeniem dla mieszkańców okolicy Swayambhu i Kathmandu.

Jedna minimalna paczka jedzenia kosztuje około 800 npr (ok. 28 pln), zawiera:
10kg ryżu, 1kg soczewicy, 0.5l oleju, 1kg soli, 2 paczki granulek sojowych.

TLEN DLA NEPALU – PROJEKT ZAKOŃCZONY!

Dziękujemy ogromnie za wspaniałe wsparcie akcji Tlen dla Nepalu! Udało nam się kupić 12 koncentratów powietrza, urządzenie high flow, które dotarły już do wielu miejsc oddalonych od Kathmandu. Więcej szczegółów na instagram i facebook.