Podaruj Edukację, Zmień Życie Sachina i Jatina

Magdalena Madej z Biną i jej dziećmi w Kathmandu

HISTORIA BINY I JEJ DZIECI

Bina (28 lat) to niezwykła kobieta, samotna matka odważnie wychowująca trzech uroczych chłopców Safal (2,5 roku), Sachin (12lat), Jatin (10lat). Bina pochodzi z Nepalu, jednak życie nie było dla niej łaskawe. Straciła swoich rodziców, a jedynym wsparciem pozostała jej siostra. Z braku wykształcenia Bina nie nauczyła się czytać, pisać ani liczyć, co utrudniało znalezienie pracy.
Dwa lata temu, mąż Biny porzucił rodzinę i wyjechał do Indii, nie pozostawiając żadnego wsparcia dla niej i dzieci. Mieszkają w slamsach, w dzielnicy hinduskiej Kathmandu. Bina była zmuszona polegać na pomocy swojej siostry i sąsiadów, którzy czasami pożyczają jej pieniądze. Ograniczając wydatki do minimum, starając się zapewnić swoim dzieciom jedynie podstawowe artykuły spożywcze, gazu, mleka oraz leki, Bina walczy każdego dnia, aby utrzymać rodzinę.
 
Jednak, dzięki hojności prywatnej inicjatywy, 26 grudnia 2021 roku, dwóch najstarszych chłopców, Jatin i Sachin, udało się posłać do szkoły. Dla Jatina, który nigdy wcześniej nie miał okazji do nauki, rozpoczęcie nauki od przedszkola było prawdziwym wyzwaniem. Razem z maluchami uczył się alfabetu i podstaw liczenia. Sachin z kolei rozpoczął naukę w pierwszej klasie, a jego zdolności sprawiły, że po pierwszym semestrze awansował do drugiej klasy.
Uczęszczają do szkoły oddalonej 10 minut spacerem od ich domu, co niweluje koszty transportu.   W szkolenie nauczyciele oraz dyrekcja mówią również w języku angielskim, istnieje administracja, która odnotowuje wszystkie płatności, dzięki czemu fundacja może śledzić ich postępy, kontrolować egzaminy i obecność. Oprócz kosztów samego czesnego dochodzą także koszty stołówki, książek, zeszytów, przyborów szkolnych, uniformów, butów oraz zajęć dodatkowych.
 
Dzięki wsparciu, które możemy im zapewnić, Jatin i Sachin będą mieli możliwość zdobycia edukacji – luksusu, jakiego wielu dzieciom w Nepalu nie jest dane. Już te pierwsze dwa lata w szkole nauczyły ich nie tylko czytania i pisania, ale także sumienności, obowiązku, punktualności, rywalizacji i współzawodnictwa. Edukacja będzie dla nich kluczem do lepszej przyszłości.
Nabycie umiejętności czytania i pisania sprawi, że staną się bardziej niezależni, a w przyszłości mogą szukać pracy, korzystając z ogłoszeń w prasie. Będą w stanie zdobywać wiedzę z internetu i znacznie łatwiej poradzą sobie w codziennym życiu. Dzięki edukacji będą mieli większe możliwości w walce o lepsze jutro.
Pragniemy sprawić, aby rodzina Biny miała możliwość godnie żyć. Edukacja ma moc odmienić ich życie i chcemy wraz z Wami zapewnić im tę szansę.
 
Niech Bina i jej chłopcy poczują, że nie są sami w swojej walce – razem możemy zmieniać świat i pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują.
Wasza dobroć i wsparcie sprawią, że Bina i jej dzieci będą mogli marzyć o lepszej przyszłości. Razem realnie możemy odmienić ich życie.
 

Dołącz do naszej akcji i pomóżmy Sachinowi i Jatinowi spełnić marzenie o edukacji i lepszym życiu. Życie, które przyniesie im nadzieję i szanse na lepszą przyszłość.
Dziękujemy za Twoje serce i wsparcie.

POTRZEBUJEMY:

 • opłaty szkolne i egzaminy
 • posiłki w stołówce szkolnej
 • książki do szkoły na przyszły rok szkolny
 • dla każdego chłopca dwie białe koszule – 4 szt
 • 2x czarne szkolne buty
 • 2x białe szkolne tenisówki
 • 2x nowe plecaki
 • 2x buty sportowe do biegania
 • 2x zestaw przyborów szkolnych
 • książki nepalsko – angielskie – mapa świata, globus, książki geograficzne i przyrodnicze. Takie z których będą mogli przeczytać więcej o świecie
 • zakupy spożywcze – 20kg ryżu, mleko, mąka, olej, ziemniaki, gaz itp..

JAK POMÓC:

WPŁATA NA KONTO BANKOWE

Wpłaty w PLN:
White Grain
16 1090 1014 0000 0001 4938 9151
Santander

Przelew tytułem:  
Darowizna na cel: Edukacja Sachin Jatin